Рух Світло-Життя
Рух Світло-Життя є одном із рухів віднови Церкви згідно навчання ІІ Ватиканського Собору. Він об’єднує людей різного віку і покликання: молодь, дітей, дорослих, родини („Домашня Церква”), священиків, ченців і черниць, членів світських інститутів богопосвяченого життя. Для кожної з цих груп Рух пропонує відповідну формацію, яка спрямована на виховання зрілих християн та будування живої Церкви.
Знаком Руху Світло-Життя є давній християнський символ “ΦΩΣ” (ФОС - Світло) і “ΖΩΗ” (ДЗОЕ - Життя), з’єднані між собою “Ω”, утворюють хрест. Формула "Світло-Життя", виражає єдиність між світлом, яке дає Бог, і життям, тобто наше свідоцтво християнського життя. Виконавцем цієї єдності - в що віримо - є Святий Дух. Він спричиняє, що світло розуму, світло совісті, світло Божого Слова, світло Христа, як особового зразка і світло Церкви у формуванні зрілих християн народжують нову людину у спільноті Церкви.
Мета Руху Світло-Життя досягається реалізацією формаційної програми. Кожен учасник Руху після євангелізації, яка веде до прийняття Ісуса Христа своїм Господом і Спасителем, бере участь у формації в групі учнів Ісуса (деутерокатехуменат), а потім у спільноті служіння (дияконії) беручи на себе конкретне служіння в Церкві та світі.
„Євангелізація – катехуменат – дияконія” – це три етапи формаційної дороги Руху Світло-Життя на усіх рівнях формації.
Основні методи реалізації формаційної програми: метод „Світло-Життя”, який проникає усі елементи формаційної програми, реколекційна оаза (пятнадцятиденні оази) і мала формаційна група (молодь та діти зустрічаються раз в тиждень а подружжя раз в місяць).
Структура Руху відповідає структурі Церкви. Малі групи, до яких належать учасники Руху, як правило утворюють його спільноту в парафії. Спільноти Руху підтримують між собою зв’язок зустрічаючись на Днях Спільноти.
Відповідальним за цілий Рух є Генеральний Модератор Руху Світло-Життя. На рівні країни, дієцезії та парафії відповідальність лежить на модераторах країни, дієцезії та парафії. Кожен модератор здійснює своє служіння разом з групою дияконії яку творять як духовні так і світські особи.
Священики, які є членами Руху, виконують роль модераторів, а ті які не належать до нього – опікунів. На них накладена відповідальність за духовну формацію учасників Руху і еклезіальність спільнот.
Початок Руху припадає на 1954 рік, саме тоді відбулася перша Оаза Дітей Божих, яку провів засновник Руху та перший його модератор о. Франциск Бляхницький (24.03. 1921 – 27.02.1987). Оази дали поштовх для дальшого розвитку Руху Cвітло-Життя. До 1976 року Рух був відомий під назвою „Оазовий Рух”, „Рух Живої Церкви”. Рух Світло-Життя виник і розвивається в Польщі, а за останні роки поширився також за її межами: в Словаччині, Чехії, Німеччині, Білорусії, Литві, Латвії, Канаді, Китаї, Україні та в інших країнах.
Рух в Україні
В Україну Рух Світло-Життя прибув на переломі вісімдесятих і дев’яностих років. На основі формаційних матерялів Руху, були організовані оази для дітей та молоді, дні спільноти (які пізніше переросли в "дієцезіальні зїзди молоді"). В 1992 р. утворився перший круг Домашньої Церкви, який дав початок розвитку родинних спільнот в Україні.
На даний момент Рух Світло-Життя в Україні найбільш поширений в спільнотах Домашньої Церкви. В Україні діє біля 150 кругів ДЦ, які обєднують понад 700 родин, у чьотирьох дієцезіях. Станом на початок 2010 року в Кам’янець-Подільській дієцезії нараховується 102 круги Домашньої Церкви.
Молодіжні спільноти, які проходять формацію Руху діють між іншим в таких місцевостях: Гвардійське, Шаровечка, Вінниця, Городок, Камянець-Подільський, Новоград-Волинський, Київ, Луганск та ін.
Великим даром для України є Круціята Визволення Людини, яка повстала і розвивається в Русі Світло-Життя. Щораз більше людей (дорослі, молодь, діти), не тільки з Руху, але й ті які до нього не належать, приєднуються до цього Діла. Члени Круціяти через молитву і добровільний піст від алкоголю, а також свідчення тверезого та здорового способу життя, творять нову культуру в своїх середовищах життя і праці
Рух Світло-Життя в Україні, має також свій осередок "Центр Євангелізації Світло-Життя" в c. Гвардійське, який 20 червня 2009 року був офіційно відкритий і поблагословлений єпископом Леоном Дубравським. "Центр Євангелізації Світло-Життя" служить для потреб Руху і Церкви в Україні, між іншим через організацію різних реколекцій, опрацювання і розповсюдження формаційної літератури.
Про Рух Світло-Життя на російській мові (відео)
Про Рух Світло-Життя на російській мові (відео)