Центральна Оаза Мати 2023

 ЖИТТЯ У СВІТЛІ - лист модератора та пари країни 2022

«Я Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя»

(Йн 8,12)

Слава Ісусу Христу,

Дорога спільното Руху Світло-Життя, священники-модератори, сестри монахині, браття та сестри, усі, хто разом слідує за Христом у колах Домашньої Церкви, дорослих, молодіжних, дитячих групах.

Дякуємо Богу за пережите літо, протягом якого, незважаючи на всі труднощі, ми мали можливість переживати оази всіх ступенів для родин, дорослих та молоді (в Україні відбулося 7 молодіжних Оаз та 5 Оаз для родин і дорослих). Кожен охочий міг знайти відповідні для себе реколекції в Україні чи, користуючись гостинністю наших братів та сестер, у Польщі.

Дякуємо кожному, хто в такий складний час допомагав в організації чи служив на Оазах. Дякуємо Богу за спонсорів, особливо з Руху Світло-Життя в Польщі – завдяки їхній щедрості участь у реколекціях міг взяти кожен бажаючий, незалежно від фінансового становища.

Слово «спонсор» часом асоціюється у нас із заможним бізнесменом, який зі свого статку підтримує благодійні акції, натомість більшість наших спонсорів - це звичайні учасники Руху або просто добрі люди, які поділились тим, що мали, щоб підтримати нас у кризовий момент. Завдяки цьому, окрім дофінансування оаз та підтримки наших реколекційних будинків (осередків), ми також мали змогу послужити гуманітарною допомогою людям, які залишилися без найнеобхіднішого: приймали біженців у наших осередках, поспішаючи на допомогу потребуючим  евакуйовували з небезпечних місць, співпрацювали з Карітас Спес, формували і розповсюджували продуктові та медичні набори, допомагали функціонуванню тероборони і пересилали допомогу в ЗСУ.

Центральна Оаза Матір та літні реколекції впровадили нас у тему року - «Життя в світлі», яку будемо зараз поглиблювати в нашій щоденній формації вдома, в колах та оазових групах, на днях спільноти. Ця тема була оголошена в часі Конгрегації відповідальних у Ченстохові через кілька днів після початку повномасштабної війни в Україні. І саме в її світлі ми хочемо шукати відповіді на запитання, що зараз для нас є особливо актуальними.

Життя в світлі – це:

1.        Життя в правді. Ісус у розмові з євреями в Євангелії від Йоана дав обітницю: «І пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!» (Йн 8,32), а диявола («diabolos» з грецької – обвинувач, що розділяє) назвав «батьком брехні», який «був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім» (Йн 8, 44). Відхід від істини провадить до вбивства – тут маємо відповідь на запитання: звідки взялася ця війна? Навіщо стільки жорстокості? Там, де немає правди, немає також справедливості та любові, а на їх місце приходять насилля і ненависть. Оманлива пропаганда може допровадити до війни та виправдовувати найбільші злочини. Це стосується не тільки воєнних агресорів, але й кожного з нас у щоденних справах. Чи я «вистояв у правді»? Чи не живу подвійними стандартами? Чи я є справедливим? Чи не обманюю самого себе?

 

Наша оазова формація – це постійний процес відкривання правди про власний гріх, потребу навернення та про нескінченну любов Бога до мене, правду про перемогу силою Ісуса Христа над усіляким злом та смертю. Ця правда, втілена у щоденні стосунки вдома, в спільноті, в соціумі, визволяє нас та впроваджує на дорогу до свободи.

 

2.       Життя в свободі. «Правда визволить нас». Цей день - 24.02.2022 - допоміг нам усвідомити особливу актуальність Круціяти Визволення Людини. Ця велика справа, розпочата о. Франциском Бляхницьким під керівництвом Непорочної, допомогла у 80-х роках минулого століття перемогти без зброї озброєну понад всіляку міру потужність комунізму. Сила Круціяти полягає у вихованні вільної людини: вільної від всього, що поневолює, та вільної любити. Ця справа, досі не до кінця усвідомлена і не достатньою мірою впроваджена в Русі в Україні, могла б стати в цих днях потужною силою для українського народу. Вільна людина живе в правді без страху, бо знає, що її життя - не в руках якихось сил цього світу чи якоїсь людини, що єдиним Богом є Той, хто створив небо й землю та віддав за мене своє життя.

 

Наш Засновник вчив нас завжди дивитись далеко в майбутнє. Нам треба думати не тільки про те, щоб якнайшвидше закінчити війну, але й про те, що ми як Рух робитимемо після її завершення, що можемо робити вже зараз, щоб почати післявоєнне відбудовування Вітчизни. В руках віруючих людей є сила, що дозволяє будувати нову Україну, вільну від абортів, розлучень, залежностей, корупції, брехні. Всі ці віконця, крізь які ми впускали злого та дозволяли йому господарювати в нашому домі, хочемо замкнути, щоб зробити цей дім безпечним. Але передусім як Рух Світло-Життя маємо чудову програму формації нової людини, нової спільноти, нової культури і можемо впроваджувати її в життя.

 

3.       Життя, яке дає життя. «Свобода не є полегшенням, а зусиллям величі». Вільна людина є великою, бо вміє кохати, вміє бути даром для інших, аж до найбільшого дару – віддання життя за прикладом Ісуса Христа. Вільна людина почувається господарем свого дому, довкілля, своєї Батьківщини, має широко відкрите серце та двері власного дому, щоб приймати інших, також зможе подбати про безпеку свого дому.

Вільна людина ніколи не є загрозою для інших. Тільки вільна людина може нести визволення. Такої життєдайної свободи вчить нас Католицька Церква, вчить наш Рух Світло-Життя. О. Франциск Бляхницький часто пригадував слова ІІ Ватиканського Собору: «Людина не може віднайти себе інакше, ніж як через безкорисливий дар самої себе», а також вчив нас, що сенсом нашої свободи є «володіти собою, щоб себе давати». Тут власне зароджується наша дияконія, постава служіння на взірець Христа Слуги і Непорочної Служниці Господньої, до якої провадить наша формація. Зранена та знищена Україна особливо потребує сьогодні нашої готовності служити.

 

4.       Об’явлення світу слави Христової. Це найважливіша місія християнина в цьому світі - щоб Господь був в усьому прославлений. Саме тому християни вітаються словами «Слава Ісусу Христу» і є покликаними до життя, щоб слава Божа в них об’являлася. Заохочуємо до роздумів над фрагментом 2Кор 4, 1-11.

 

«Ось тому, мавши за милосердям Божим таке служіння, ми не тратимо відваги, але ми відреклися тайного сорому, не ходячи в хитрості та не перекручуючи Божого Слова, але з'явленням правди доручуємо себе кожному сумлінню людському перед Богом. Коли ж наша Євангелія й закрита, то закрита для тих, хто гине, для невіруючих, яким бог цього віку засліпив розум, щоб для них не засяяло світло Євангелії слави Христа, а Він образ Божий. Бо ми не себе самих проповідуємо, але Христа Ісуса, Господа, ми ж самі раби ваші ради Ісуса. Бо Бог, що звелів був світлу засяяти з темряви, у серцях наших засяяв, щоб просвітити нам знання слави Божої в Особі Христовій. А ми маємо скарб цей у посудинах глиняних, щоб велич сили була Божа, а не від нас. У всьому нас тиснуть, та не потиснені ми; ми в важких обставинах, але не впадаємо в розпач. Переслідують нас, але ми не полишені; ми повалені, та не погублені. Ми завсіди носимо в тілі мертвість Ісусову, щоб з'явилося в нашому тілі й життя Ісусове. Бо завсіди нас, що живемо, віддають на смерть за Ісуса, щоб з'явилось Ісусове в нашому смертельному тілі».

 

Життя в світлі є найкращою відповіддю на те, що зараз переживаємо. Нічим не пояснена та незрозуміла по-людськи агресія, якої досвідчує Україна, є не тільки боротьбою людей проти людей, але й,безсумнівно, духовною боротьбою, часом випробовування нашої віри, наших стосунків, наших спільнот. Наш добрий Бог не хоче нас знищити, а хоче зробити нас сильнішими. Нашою відповіддю має бути вірність. Щоб ми могли відповідати Господу, який покликав нас, словами Євангелія: «Ми нікчемні раби, бо зробили лиш те, що повинні зробити були!» (Лк 17,10). Наша вірність має виражатися передусім в:

-        Вірному виконанні щоденних християнських обов’язків, духовних зобов’язань Руху Світло-Життя, подружніх обов’язків, родинних, професійних. Особливо будьмо вірні практиці Намету Зустрічі та спільній молитві.

 

-        Вірній участі в зустрічі кіл та формаційних груп незалежно від зовнішніх перешкод. Якщо ми розкидані по світу внаслідок міграції, використовуймо можливість зустрічей on-line або включаймось до спільноти в новому місці проживання.

 

-        Вірності відносно тих, з ким втратили або послабили зв’язки: не викреслюймо нікого зі спільноти, не забуваймо про тих, хто виїхав, не засуджуймо їхнього рішення, не розриваймо зв’язок з рідною спільнотою, якщо ми емігрували. Важливо, щоб наші двері були завжди відчиненими.

 

-        Знаком нашої вірності та єдності нехай також буде участь у реколекціях та інших подіях, організованих Рухом Світло-Життя. Долучаємо тут календар запланованих подій:

 

жовтень-грудень 2022

 

29.10      Всеукраїнське Паломництво Круціяти Визволення Людини. Санктуарій Пресвятого Серця Ісуса, Камʾянець-Подільський

29.10 Дияконія реколекційна, Осиково

4-6.11  «Майстерня св. Йосипа» - реколекції для хлопців, Осиково

11-13.11 – «Намет зустрічі», Осиково

10-13.11 Оаза Реколекційна Дияконії (ОРД), Калинівка

18-20.11 реколекції для чоловіків, Осиково

25-27.11 Оаза Молитви для молоді, Калинівка

25-27.11 Оаза Молитви для молоді, Осиково 

 02.12. Реколекції для дівчат- "Майстерня св. Йосифа", Осиково

8.12     Непорочне Зачаття ПДМ Покровительне Свято Руху Світло-Життя

09.12. Дияконія музична, Осиково

 

зимові оази 2022/2023

 

27.12-2.01        Новорічна Оаза Молитви, Гвардійське.

27.12 – 12.01.2023        Оаза Нового Життя І ступеня для родин (Калинівка)

27.12 – 12.01.2023        Оаза Нового Життя ІІ ступеня для родин (Рівне)

26.12. Оаза Родин ІІ", Осиково

26.12. Оаза Молоді ІІ", Осиково

 

 лютий 2023

 

3-5.02        Конгрегація Відповідальних Руху Світло-Життя, Гвардійське 

*Детальніше про реколекції можна дізнатись на інтернет-сторінках Руху.

 

 

Нехай Христос, Єдиний Господь і Єдиний Переможець благословить нас на життя у світлі

 

о. Ярослав Гонсьорек

модератор Руху Світло-Життя України

 

Леонард і Вікторія Зігерт

Пара країни Домашньої Церкви Руху Світло-Життя