Приєднуйтеся до молитви на захист життя! 19-25.03.2022

Дорогі захисники життя!

У час війни, ми як ніколи раніше, розуміємо ціну людського життя. Ми здригаємося, коли чуємо, а іноді теж бачимо, як людина може вбивати іншу людину. Наше серце кричить: "НІ - смерті невинних!!!". Нажаль, людське життя вбивають не лише під час цієї війни. Щороку мільйони дітей у світі гине від аборту в лонах своїх матерів (в Україні, за неофіційними даними біля мільйона в рік). У деяких країнах застосовується евтаназія до людей хворих і похилого віку... Як віруючі люди, ми хочемо не тільки сказати - "ТАКжиттю!", але і ставати на його захист через молитву та конкретні вчинки любові.

Тиждень молитов про Захист Життя (розпочнеться 19 березня 2022 р., у день літургійного спомину Святого Йосифа) - це молитва, яка передує Дню Святості Життя, який відзначаємо у Католицькій Церкві у День Благовіщення (25 березня). У цей день, за згодою Марії та дії Святого Духа, Бог прийняв людську природу: «Слово стало Тілом і оселилося між нами». Бог «одягнувся» в людське тіло, надаючи йому таким чином велику гідність і цінність вже від моменту зачаття. Тому, цього дня будемо передусім дякувати Богу за дар як нашого так і кожного людського життя, а також ставати на його захист передусім через нашу молитву, приймаючи цього дня Духовне усиновлення зачатої дитини.

Головний намір молитви під час Тижня молитов про захист життя це, щоб людське життя від зачаття до природної смерті було усіма прийняте з гідністю та любов’ю.

Подібно як саму ідею молитви так і тексти, ми зачерпнули від Польського Товариства Захисників Життя Людини[1], яке має великий досвід у служінні pro-life.

На кожен день приготовлений окремий намір молитви, короткі роздуми взяті з послання Папи Франциска Amoris Laetitia, літанія до Святого Сімейства та молитва Св. Йоана Павла ІІ взята з енцикліки Evangelium vitae.

Запрошуємо до цієї молитви усіх людей доброї волі, які хочуть  творити духовний щит захисту нашої Батьківщини, пам’ятаючи про кожне людське життя, а особливо про те, яке найбільш не захищене.

 

Відповідальні за Дияконію Життя Руху Світло-Життя в Кам’янець-Подільській дієцезії

 Наташа і Андрій Обруч 

 д-р Тереза Андрущишина

о. д-р Віктор Білоус

 


 

Запрошення до участі у Тижні молитов про захист життя від

 Польського Товариства Захисників Життя Людини.

                 Життя – це дар. Безцінний, хоч і крихкий. Найпрекрасніший з дарів, хоч іноді важкий для прийняття. Щедрий, хоч часом це може здатися невчасним.

                Це дар від Бога людині. Тому, вже вдруге, запрошуємо до молитви під час Тижня молитви про захист життя.  Хочемо у цьому часі молитися за всіх ненароджених дітей та їхніх батьків, особливо коли вони отримують важкий пренатальний діагноз. Будемо молитися, щоб молодь була вірною християнським цінностям, за медсестер, лікарів та фармацевтів, а також політиків та журналістів. Ми хочемо довірити Богові дуже конкретні справи, тому ми також будемо молитися про соціальну справедливість, що проявляється у посиленні фінансової підтримки для батьків дітей з обмеженими можливостями.

                Тиждень молитов про захист життя – це також запрошення брати активну участь у діяльності руху За життя в міру своїх здібностей . Це можливість  запитати себе, чи допомогли ми іншим батькам любити своїх дітей. Що ми зробили, коли побачили страх у їхніх очах? Чи були ми опорою подружці, сусідці, родичці, яка стала мамою, хоча цього не планувала? Чи ми були доброзичливі по відношенні до багатодітних сімей? Чи пропонуємо хоча б найменшу організаційну чи фінансову підтримку батькам, які виховують дитину з інвалідністю? Навіть найменша допомога краща за найбільше співчуття. Декларацій: «Я ніколи не зроблю аборт» - це недостатньо. Наше завдання – допомогти всім батькам прийняти свою дитину такою, яка вона є. Навіть якщо з людської точки зору нам здається, що це не було розважливо, заплановано.

                (….) Заохочуємо вас запросити до спільної молитви членів сім’ї, друзів та знайомих із спільнот. У світі, який поділяє дітей на «бажаних» і «небажаних»; у світі, де  байдужість і брехня з боку суспільства вбивавє найслабших і най беззахисніших зачатих дітей, нам знову потрібно почути  ЄВАНГЕЛІЄ ЖИТТЯ. 

Магдалена Гузяк-Новак  та Войцєх Зємба

Польське Товариство Захисників Життя Людини


 

ДЕНЬ 1

За батьків та вихователів – про прийняття з любов’ю кожної дитини, про мудре наслідування Святого Сімейства з Назарета: Марії та Йосифа, а також про готовність шукати їхньої поради у труднощах виховання.

З Послання Папи Франциска Amoris Laetitia (260): Родина не може відмовитися бути місцем підтримки, супроводження, керівництва, хоча повинна переглянути свої методи й знайти нові способи. Повинна зрозуміти – на що наражаються її діти. І тому повинна вияснити – хто займається забавами й іграми для дітей, хто входить в її помешкання через екрани телевізорів і комп’ютерів, з ким діти проводять свій час. Лише час, який присвячуємо їм, щиро й з любов’ю розмовляючи про важливі справи й створюючи здорові умови для заповнення вільного часу, допоможе уникнути шкідливих впливів. Завжди потрібно бути чуйними. Залишати їх самими ніколи не приведе до добра.  (…)  261. (…) «Чи намагаємося зрозуміти, «де» справді перебувають діти на своїй дорозі? Чи знаємо, де їхні душі? І, передовсім, чи хочемо це знати?».

Молімося за батьків, щоб за прикладом Святого Сімейства вони хотіли будувати свої сім’ї як простір любові до Бога та один одного. Допоможи їм, Господи Боже, у подоланні всіх труднощів. Підтримай своєю благодаттю, особливо коли вони бояться, що не зможуть виховати наступну дитину. Боже зміцни в любові подружжя, які борються з проблемою безпліддя або втратою дитини. Нехай вони шукають підбадьорення та натхнення в молитві, звертаючись до Марії та св. Йосифа. Молімось також за освітян та вихователів, щоб вони своїми знаннями та досвідом ефективно підтримували батьків, а своїм вихованцям наближали Бога, який любить життя.

(Після роздумів відмовляємо Літанію до Святого Сімейства і молитву Йоана Павла ІІ)

 

ДЕНЬ 2

За дітей та молодь – про добрі життєві рішення, вірність християнським цінностям, та вміння розрізняти істину, добро і красу від того, що є їх протилежністю.

З Послання Amoris Laetitia Папи Франциска (272): Етичне виховання часом викликає погорду внаслідок досвіду полишення, розчарування, недостатнього емоційного розвитку або поганого образу батьків. (…) І тому потрібно допомогти молодим людям (…) 288. Батьки, які хочуть супроводжувати своїх дітей у вірі, повинні бути уважними до змін, які з ними відбуваються, розуміючи, що духовний досвід не можна накинути, лише пропонувати, не порушуючи свободу дітей. Суттєво, щоб діти конкретно бачили, що для їхніх батьків молитва є насправді важлива. І тому молитва в родині й прояви народної побожності можуть мати більшу євангелізаційну силу, ніж уся катехизація й теоретичне навчання. Особливо хочу подякувати всім матерям, які моляться безустанно – як свята Моніка – за синів, які віддалилися від Христа».

Молімося за дітей та молодь, щоб вони не піддавалися поганим прикладам та згіршенням, а вміли розпізнавати справжнє добро і красу. Господи Боже, допоможи молодим людям бути постійними в добрих рішеннях. Нехай вони черпають відвагу з таїнств Покаяння, Євхаристії та Миропомазання, щоб з радістю признавалися до віри і мужньо захищали життя ненароджених дітей. Просімо покровительства Святих, яким вдалось в молодому віці досягти євангельської досконалості, щоб вони були прикладом для нашої молоді.

(Після роздумів відмовляємо Літанію до Святого Сімейства і молитву Йоана Павла ІІ)


ДЕНЬ 3

За матерів та батьків, які чекають на народження дитини – про прийняття її з любов’ю навіть тоді, коли з людської точки зору вона з’явилася не вчасно.

З Послання Папи Франциска Amoris Laetitia (166):  (…) Кожне нове життя «дає нам можливість відкрити найбільш безкорисливий вимір любові, який постійно нас дивує. Це прекрасно, коли тебе люблять наперед: дітей люблять ще до народження. (…)  Але «багатьох дітей від початку не приймають, залишають, позбавляють дитинства і майбутнього. Дехто, виправдовуючись, сміє говорити, що народження цих дітей було помилкою. Це ганебно! [...] Навіщо тоді урочисті декларації прав людини і прав дитини, якщо потім караємо дітей за гріхи дорослих?»  Якщо дитина приходить на світ у небажаних обставинах, то батьки або інші члени родини повинні зробити все можливе, щоб прийняти її як Божий дар і взяти на себе відповідальність за неї з відкритістю і любов’ю. Бо «коли йдеться про дітей, які приходять на світ, то жодні жертви дорослих не будуть занадто дорогими чи занадто великими, аби не допустити, щоби дитина відчувала себе помилкою, яка нічого не варта й виставлена на життєві зранення й насильство дорослих» (…) 171. Я прошу кожну вагітну жінку ревно молитися: дбай про свою радість, щоб ніхто не відібрав у тебе внутрішньої радості материнства. Ця дитина заслуговує на те, щоб бути твоєю радістю. Не дозволь, щоб страх, турботи, коментарі інших людей або проблеми затьмарили цю радість бути знаряддям Бога і видати на світ нове життя».

Молімося за батьків, які чекають народження дитини, аби незважаючи на обставини її зачаття вони бачили в ній вираз щедрої Божої любові. Просімо для них про радість та спокій серця, щоб важкі матеріальні умови, хвороба чи самотність не затьмарили надію, яку приносить чудо зачаття. Молімося також за наші парафіяльні спільноти про мудрий супровід батьків, які чекають народження дитини, а також за мужність в допомозі що вони не відчували себе полишеними.

(Після роздумів відмовляємо Літанію до Святого Сімейства і молитву Йоана Павла ІІ)

 

ДЕНЬ 4

За лікарів і фармацевтів – про вірність принципам християнської моралі, щоб свої знання та досвід вони завжди використовували для служіння життю.

З Послання Папи Франциска Amoris Laetitia (83): (…) Вартість людського життя така велика, право до життя невинної дитини в лоні мами є невідчужуваним, що в жодному разі не можна пропонувати, як право на власне тіло, можливість приймати рішення перервати це життя, яке є метою самою в собі й не може бути предметом власності іншої людини. Родина захищає життя на всіх етапах, і також на останньому. І тому «тим, які працюють у медичних закладах, нагадуємо про моральний обов’язок спротиву сумління».

Молімося за медичних працівників, щоб приймали свою професію як покликання, і особливим чином хотіли захищати і служити людському життю від моменту зачаття до природної смерті. Господи Боже, дай їм праведну совість і чесноту мужності, щоб протистояли помилковим уявленням про людське життя.

(Після роздумів відмовляємо Літанію до Святого Сімейства і молитву Йоана Павла ІІ)


 

ДЕНЬ 5

За політиків, щоб закони які вони приймають берегли гідність шлюбу та сім'ї а також шанували недоторканність і святість людського життя.

З послання Amoris Laetitia Папи Франциска (42): «Так само демографічний спад, спричинений антинаталістичною ментальністю і глобальною політичною пропагандою в галузі репродуктивного здоров’я, не лише детермінує ситуацію, в якій не забезпечується заміна поколінь, а й з часом створює небезпеку економічного зубожіння і втрати надії на майбутнє.(…) 42. Правда, що правильне сумління подружньої пари, якщо вона щедро народжувала дітей, може спонукати до рішення обмежити кількість дітей, якщо для цього є достатні причини, але правдою є й те, що «ради пошани до гідності сумління Церква усіма своїми силами бореться з діями держави, спрямованими на підтримку антиконцепції, стерилізації й абортів» Ці засоби неприйнятні навіть у країнах із високим рівнем народжуваності, але слід відмітити, що політики спонукають до них навіть у деяких країнах із дуже низьким рівнем народжуваності. … Це нехтування своїми обов’язками».

 Молімося, щоб політики пам’ятали, що їхня професія не звільняє їх від обов’язку дотримуватися заповідей Божих і голосу праведного сумління. Господи Боже, надихни їх, щоб особливим чином присвятили себе місії захисту людського життя. Нехай вони колись стануть перед Тобою з чистою совістю і радістю, що своєю працею сприяли порятунку дітей від аборту.

(Після роздумів відмовляємо Літанію до Святого Сімейства і молитву Йоана Павла ІІ)

 

ДЕНЬ 6

Про соціальну справедливість, яка проявляється, зокрема, в реальній державній допомозі людям з особливими потребами, а також про розвиток і розповсюдження перинатальних госпісів.

З Послання Папи Франциска Amoris Laetitia (44):  (…) «мусимо добиватися не лише прав індивіда, але й прав родини. Родина – це добро, без якого суспільство не може обійтися, але мусимо її захищати. (…) Часом родини дуже страждають, коли хворіє близька людина і немає можливості забезпечити добре лікування або коли довго не можуть знайти роботу. 82. (…) З особливою вдячністю Церква «підтримує родини, які приймають, виховують і огортають своєю любов’ю дітей-інвалідів» 47. (…)Вони дають Церкві й суспільству цінне свідчення вірності дарові життя.(…) Родина, яка в духові віри приймає особи з інвалідністю, зможе розпізнати й гарантувати якість і цінність кожного життя з його потребами, правами й можливостями. Така родина допомагатиме й опікуватиметься, і спонукатиме людей бути поряд з неповносправними і дарувати їм любов на кожному етапі життя»

Молімося про добре розпізнання і вразливість для людей відповідальних за розподіл соціальних благ, щоб ніколи не забракло засобів існування для потребуючих сімей, а також для установ, які служать людям у важких життєвих обставинах. Особливо просимо Тебе Господи Боже, за лікарів та медичний персонал, які працюють у перинатальних госпісах, щоб діти народжені зі смертельними вадами, були оточені любов’ю, і могли гідно прожити своє коротке життя, яке Ти їм дав. Просимо Тебе Боже про розвиток госпісів, щоб усі батьки, які цього потребують могли скористатися з їх професійної допомоги та християнської любові.

(Після роздумів відмовляємо Літанію до Святого Сімейства і молитву Йоана Павла ІІ)


ДЕНЬ 7

За журналістів та працівників ЗМІ – щоб вони використовували усі доступні їм інструменти для відважного проголошення істини про людське життя та його гідність.

З Послання Папи Франциска Amoris Laetitia (274): … На жаль, у багатьох випадках деякі телевізійні програми чи види реклами впливають негативно й ослаблюють цінності, отримані в родині. 278. Виховний процес батькам можуть полегшувати або утрудняти технічні засоби комунікації й розваг, які постійно розвиваються. … Знаємо, що часом технічні засоби віддаляють, а не зближають, як, до прикладу, коли в обідню пору кожний займається своїм мобільним телефоном або коли один із подругів засипає, чекаючи на іншого, який сидить біля комп’ютера. 278…. Але не можна ігнорувати небезпеку нових засобів комунікації для дітей і підлітків, які часом стають безвольними й вирваними з реального світу. Такий «технологічний аутизм» легко наражає їх на вплив тих, які хочуть увійти в їхнє життя з егоїстичними намірами.

Молімося, щоб журналісти та працівники ЗМІ служили правді, не замовчуючи правду про людське життя. Нехай вони завжди добре впливають на переконання людей і не пропагують аморальної поведінки. Молімося, щоб популярність та фінансову вигоду вони не ставили вище вимог журналістської етики.

(Після роздумів відмовляємо Літанію до Святого Сімейства і молитву Йоана Павла ІІ)

 

 

 

 

 

МОЛИТВА В НАМІРІ ЗАХИСТУ ЖИТТЯ

ЙОАНА ПАВЛА ІІ

O Mаріє, Зоре світанкова нового світу, Mати живих, Тобі довіряємо справу захисту життя. Поглянь, o Maти, на численних дітей, яким не дозволяють прийти на цей світ, на убогих, які борються з труднощами життя, на чоловіків і жінок – жертв насильства, на старих і хворих, убитих байдужістю або вдаваним співчуттям.

Вчини, щоб усі, хто вірує у Твого Сина, зуміли відкрито i з любов’ю проповідувати людям наших часів Євангеліє життя. Дай нам разом з усіма людьми доброї волі будувати цивілізацію правди і любові на честь і славу Бога Творця, Подателя життя. Амінь.

(св. Йоан Павло ІІ, Evangelium vitae, 105)

 


 

ЛІТАНІЯ ДО СВЯТОГО СІМЕЙСТВА

Господи, помилуй. Христе, помилуй. Господи, помилуй.

Христе, почуй нас. Христе, вислухай нас.

Отче Небесний, Боже, помилуй нас. Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.

Духу Святий, Боже, помилуй нас. Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.

Ісусе, Сину Бога Живого, Ти, ставши людиною з любові до нас, освятив сімейні узи, помилуй нас.

Ісусе, Маріє, Йосифе, яких увесь світ величає, називаючи Святим Сімейством, спомагайте нас.

Святе Сімейство, іконо Пресвятої Трійці на землі, спомагай нас.

Святе Сімейство, найдосконаліший взірцю всіх чеснот,

Святе Сімейство, яке у Вифлеємі відкинули люди, але вшанували своїм співом ангели,

Святе Сімейство, що прийняло честь від пастухів та дари від царів,

Святе Сімейство, звеличене старцем Симеоном,

Святе Сімейство, переслідуване та заслане до поганських земель,

Святе Сімейство, що жило в укритті,

Святе Сімейство, найвірніше Господнім наказам,

Святе Сімейство, прикладе сім’ї, відновленої християнським духом,

Святе Сімейство, якого голова є прикладом батьківської любові,

Святе Сімейство, Матір якого є взірцем материнської любові,

Святе Сімейство, чия Дитина – це зразок послуху та синівської любові,

Святе Сімейство, покровителю і опікуне всіх християнських родин,

Святе Сімейство, наш притулок у житті та наша надія в смертну годину,

Від усього, що може бентежити наші серця і руйнувати єдність, вбережи нас, Святе Сімейство.

Від надмірної любові до мирських задоволень,

Від розпорошення серця та розуму,

Від байдужості в служінні Богу,

Від пошуку задоволення та комфорту,

Від прив’язаності до мирських благ,

Від прагнення марної слави,

Від смерті в стані гріха,

Через найдосконалішу єдність ваших сердець, почуй нас, Святе Сімейство.

Через вашу вбогість і ваше смирення,

Через ваш досконалий послух,

Через ваші смутки і гіркі випробування,

Через вашу працю і зусилля,

Через вашу молитву і мовчання,

Через досконалість ваших учинків,

Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, прости нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, вислухай нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, помилуй нас.

 

В. Святе і достойне Сімейство, прибігаємо до тебе з любов’ю та надією.

У. Щоб ми узріли плоди твоєї спасенної турботи.

Молімося: Боже, Ти дав нам зразок життя у Святому Сімействі, вчини, щоб ми з’єднані взаємною любов’ю наслідували в наших домівках його чесноти та осягнули вічну радість у Твоєму домі. Через Христа, Господа нашого. У. Амінь.[1] Tydzień modlitw o ochronę życia 19-25 marca 2022, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka,   www.zazyciem.pro-life.pl

Увесь текст українською мовою доступний на: http://oazaukraina.blogspot.com